Loader

strumieniowe czyszczenie elewacji i infrastruktury użytkowej

czyszczenie elewacji

Czyszczenie elewacji, fasad, okien, świetlików i pomników.

Wykonujemy profesjonalne usługi mycia i czyszczenia elewacji metodą ciśnieniową hydrodynamiczną. Jeżeli chcesz wyczyścić, odświeżyć lub umyć swoją elewację to zapoznaj się z informacjami poniżej.

Rodzaje elewacji które czyścimy:

  • tynk (szlachetne, tradycyjne, malowane farbami elewacyjnymi, mineralne, cementowo-wapienne, akrylowe, silikatowe, silikonowe itp.)
  • cegła, kamień, piaskowiec, klinkier, granit, amerblok, tynki mozaikowe,
  • pcv (siding)
  • metalowe (aluminiowe)
  • szklane
  • betonowe
  • płyty i okładziny elewacyjne
  • powierzchnie pokryte powłokami antykorozyjnymi
  • ekrany akustyczne
  • inne

Zajmujemy się profesjonalnym czyszczeniem elewacji, fasad, okien i innych obiektów oraz ich elementów. Do czyszczenia wykorzystujemy głównie wodę pod dużym ciśnieniem, czasem parę wodną. Środki chemiczne stosowane są wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, ich skład jest ekologiczny, a reakcje chemiczne są przerywane po połączeniu z wodą. Czyszczenie elewacji wykonujemy specjalnie do tego przygotowanymi urządzeniami i myjkami wysokociśnieniowymi. Oferujemy czyszczenie elewacji domków jednorodzinnych, tarasów. Czyścimy również obiekty użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe, hale oraz obiekty inżynierskie.

Metoda czyszczenia:

Powierzchnie elewacji są myte pod ciśnieniem gorącą wodą (temperatura wody oraz ciśnienie jest dobierane do każdej powierzchni w taki sposób żeby czyścić najefektywniej bez ryzyka uszkodzenia czyszczonego materiału,. W niektórych przypadkach jest to czyszczenie parą wodną. W przypadku silnych zabrudzeń stosowana jest odpowiednia profesjonalna chemia wspomagająca proces czyszczenia, staramy się unikać stosowania chemii tam gdzie nie jest to potrzebne, metoda czyszczenia hydrodynamiczna z gorącą wodą wystarczy na 90% rodzajów zabrudzeń. W ten sposób wszelkie zabrudzenia zostają usunięte, a Twoja elewacja jest świeża i czysta. Po wyczyszczeniu zastanów się nad ewentualnym zabezpieczeniem przed zabrudzeniami, porastaniem oraz wnikaniem wody (impregnacja/hydrofobizacja).

Sprzęt:

Posiadamy cały niezbędny sprzęt do należytego wykonania zlecenia, nie musisz się o nic martwić. Cały sprzęt przyjeżdża na specjalnym samochodzie przygotowanym do usług, znajduje się na nim zespół maszyn potrzebnych do prowadzenia prac (myjki wysokociśnieniowe, hydromonitor jeżeli jest potrzebny, nagrzewnica wody, agregaty itp.), drabiny, aluminiowy przesuwny podest roboczy, oraz inne wyposażenie. Jeżeli jest to niezbędne korzystamy z usług podnośnika koszowego, który także posiadamy. Nasz podnośnik posada wysokość roboczą 20 m i wysięg boczny 9m przy obciążeniu kosza 200 kg.

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi. Przeczytaj, może znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Jak to wykonujecie?

Usługa mycia elewacji jest to mycie gorącą wodą pod ciśnieniem wspomagane odpowiednimi profesjonalnymi środkami chemicznymi. Dobór środków jest zależny od rodzaju elewacji oraz rodzaju zabrudzeń. Również ciśnienie wody jest dobierane w ten sposób żeby optymalnie czyścić bez powodowania uszkodzeń (50-300 bar). Najważniejszą cechą naszej usługi jest gorąca woda (80-100 st C) której zastosowanie pozwala nam na usunięcie większości zabrudzeń bez konieczności stosowania zbyt dużego ciśnienia wody.

 

Czy nic mi nie uszkodzicie na elewacji?

Nasze doświadczenie pozwala nam na odpowiedni dobór parametrów, żeby nie powodować uszkodzeń. Zdarza się, że niektóre powierzchnie nie nadają się do mycia ze względu na ich słabą wytrzymałość. Najłatwiej sprawdzić wytrzymałość elewacji próbując “zdrapać kawałek”, jeżeli uda Ci się to, to znaczy, że materiał nie wytrzyma procesu czyszczenia i powinieneś zastanowić się nad gruntownym remontem/modernizacją elewacji.

 

Czy po czyszczeniu nie zniszczy mi się ogród?

Używamy środków ekologicznych, które po połączeniu z wodą przerywają swoje działanie (zatrzymana jest reakcja chemiczna), zmyty z powierzchni środek do wspomagania czyszczenia może trafić do studzienki ściekowej. Dobrze spłukane pozostałości nie wyrządzają zniszczeń roślinom (zwłaszcza w ogrodach, trawnikach znajdujących się w sąsiedztwie czyszczonej elewacji).

 

Mam jedną ścianę czarną, czy usuniecie mi to?

Tak 🙂

 

Co z szybami?

Możemy również się tym zająć.

 

Co potrzebuję wam udostępnić podczas mycia?

Przy myciu elewacji wymagamy dostępu do punku w którym możemy nabrać wody (czysta, zimna) do swojego zbiornika. Wystarczy jakikolwiek kran.

 

Czy muszę być cały czas w domu podczas usługi?

Nie jest na niezbędne, wystarczy, że nas ktoś wpuści na teren prac i wskaże miejsce gdzie będzie dostęp do wody.

Call Now Button